Radiowóz w nowych barwach już patroluje powiat ciechanowski

– Pierwszy radiowóz w nowych barwach trafił do policjantów z ciechanowskiej drogówki. Scoda Scala wyjechała już na drogi powiatu ciechanowskiego. Samochody w nowych barwach zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów POLSECURE w ubiegłym roku w Kielcach – poinformowała dzisiaj (piątek, 10 listopada) asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

Nowy radiowóz zakupiono w ramach programu operacyjnego “Infrastruktura i Środowisko – II edycja” „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji”. Zakup w całości sfinansowała Komenda Główn Policji.

– Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na zeszłorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji ma przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg – informuje asp. Magda Zarembska.

red

Fot. KPP w Ciechanowie