Radomska Prewencja ćwiczyła na ciechanowskim stadionie

– Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców zależy między innymi od szkoleń i umiejętności szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Wczoraj, 6 lipca,  Stadion Miejski w Ciechanowie stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Policjanci z V Kompanii NOP KWP z siedzibą w Radomiu ćwiczyli różne warianty działań w przypadku zakłócania porządku podczas zabezpieczenia blokad dróg, zgromadzeń publicznych czy imprez masowych.

– Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego zabezpieczenia dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych w danym miejscu. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów oraz wypracowanie synchronizacji pomiędzy policjantami, na co dzień pełniącymi służbę w różnych jednostkach – informuje kom. Bym. – Głównym zadaniem policjantów działających w Nieetatowych Oddziałach Prewencji jest zabezpieczanie imprez masowych. Dzięki ich pracy, uczestnicy wydarzeń sportowych i kulturalnych nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Tego typu ćwiczenia mają zapewnić maksymalny profesjonalizm i skuteczność podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

Red

Fot. KPP Ciechanów