Remont w ciechanowskim ZUS

Modernizacja ułatwi osobom niepełnosprawnym dostęp do gabinetów lekarzy orzeczników. Poprawi także komfort oczekiwania na korzystanie z usług ZUS przez wszystkich klientów Zakładu. Prace potrwają do 8 maja.     

23 września rozpoczęła się modernizacja sali obsługi klientów oraz gabinetów lekarzy orzeczników w ciechanowskim inspektoracie ZUS. Prace mają na celu wyodrębnienie stref oczekiwania, z których będą mogli korzystać klienci urzędu. Dodatkowo planowana jest zmiana lokalizacji gabinetów lekarskich, co ułatwi dostęp osobom niepełnosprawnym.

– Na czas remontu wyłączamy system automatycznego kierowania ruchem, czyli tzw. biletomaty, i obsługujemy klientów w pomieszczeniach zastępczych – wyjaśnia Jolanta Skiba, kierownik inspektoratu. – Informacja w sprawach zasiłków i doradcy płatników składek tymczasowo będą znajdować się po prawej stronie od wejścia głównego na półpiętrze. Natomiast doradcy emerytalni oraz lekarze orzecznicy do końca grudnia będą obsługiwać klientów w dotychczasowych miejscach – dodaje. 

ZUS zapewnia, że pomimo przejściowych utrudnień związanych z remontem i zmienioną organizacją obsługi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby utrzymać wysoką jakość usług.

– Pomieszczenia zastępcze są oznaczone odpowiednimi tablicami informacyjnymi. Dodatkowo pracownicy ochrony będą kierowali klientów do odpowiednich stanowisk – uspokaja kierownik inspektoratu. – Prosimy naszych klientów o odrobinę cierpliwości, zwłaszcza, że po pracach remontowych korzystanie przez nich z placówki będzie znacznie wygodniejsze.

Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego