Rolnicy znów protestują. Będą utrudnienia na drogach

W wtorek (27 lutego) i w środę (28 lutego) lepiej w powiecie ciechanowskim omijać odcinek drogi krajowej nr 60 Ciechanów-Ościsłowo. Protesty mają rozpocząć się jutro (wtorek) pół godziny po północy i zakończyć się w środę o 23.30.

Policjanci zachęcają do korzystania z objazdów: na rondzie Leśników w Ciechanowie zalecany objazd na DK-50, Ościsłowie zalecany objazd również na DK-50. – Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży wskazaną drogą. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.

Utrudnienia także na drodze krajowej nr 7 w powiecie płońskim.- Kierowcom, którzy chcą dotrzeć z Ciechanowa do Warszawy zalecamy, aby skorzystać z objazdów: w Ojrzeniu należy kierować się do Nowego Miasta, Nasielska lub drogą krajową nr 60 do Pułtuska – radzi asp. Magda Zarembska.

Rolnicy protestują domagając się wstrzymania importu żywności z Ukrainy i Ameryki Południowej (tzw. strefa MERCOSUR) odstąpienia od tzw. „Zielonego Ładu” w rolnictwie i odejścia od planowanego zakazu hodowli. Jutro mają, w liczbie co najmniej 10 tys., protestować w Warszawie przed Kancelarią Premiera.

red

fot. KPP w Ciechanowie