Rowerzystka ranna w Grudusku. Policjanci apelują o ostrożną jazdę

Ciechanowska policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (niedziela, 14 stycznia) w Grudusku na ul. Kolejowej. 57-letnia rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Ciechanowscy policjanci zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności na drodze.

– Wczoraj około godz. 17.45 w Grudusku na ul. Kolejowej doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział 32-letnia kierująca samochodem osobowym marki audi A3 oraz 57-letnia rowerzystka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  kierujące poruszały się w kierunku Gruduska drogą wojewódzką nr 616, natomiast do zdarzenia doszło podczas manewru wyprzedzania. W wyniku wypadku ranna została 57-letnia rowerzystka, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku drogowego – informuje nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci apelują do kierowców i pozostałych użytkowników dróg o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, roztargnienie na drodze, a także lekkomyślność uczestników ruchu drogowego to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. – Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii – apeluje nadkom. Jolanta  Bym.

red