Rusza budowa obwodnicy Pułtuska. Jest decyzja wojewody

Wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski podpisał wczoraj (poniedziałek, 25 września) w pułtuskim Urzędzie Miasta decyzję zezwalającą na rozpoczęcie tej inwestycji. Obwodnica będzie budowana w ciągu dróg krajowych 61 i 57, ominie Pułtusk od zachodu i wyprowadzi ruch tranzytowy z zakorkowanego obecnie centrum miasta.

– Chciałbym Państwu serdecznie pogratulować rozpoczęcia realizacji inwestycji drogowej, która będzie polegać na budowie obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 57 i nr 61. Szczególne podziękowania chciałbym złożyć na ręce ministra Henryka Kowalczyka, który cały czas zabiegał o tę inwestycję, który o nią wnioskował, który dbał o to, aby decyzja o rozpoczęciu budowy została wydana. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do poprawy warunków życia okolicznych mieszkańców. Jeszcze raz serdecznie państwu dziękuję i gratuluję – powiedział wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Obwodnica Pułtuska będzie kosztowała ok. 400 mln zł, a jej budowa ma zakończyć się w 2025 r. Jest częścią rządowego programu budowy 100 obwodnic.

W poniedziałkowej uroczystości udział wzięli także m.in. szef Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jarosław Wąsowski, wiceburmistrz Pułtuska Mateusz Miłoszewski oraz przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Purgacz. – Chciałbym podkreślić bardzo dokładnie przeprowadzone konsultacje społeczne, w których brałem udział. Każdy zainteresowany mógł się w nich wypowiedzieć – powiedział minister Henryk Kowalczyk. – Dziękuję mieszkańcom – ilość protestów przy tej inwestycji jest chyba rekordowo mała. To wskazuje jak bardzo obwodnica jest potrzebna. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej inwestycji.

red

Fot. Marek Szyperski