Sanepid ostrzega przed próbami wyłudzenia danych osobowych

Ciechanowski Sanepid ostrzega mieszkańców powiatu przed próbami wyłudzenia danych osobowych przez oszustów dzwoniących pod pretekstem przeprowadzania wywiadów epidemiologicznych.

– Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych – czytamy na oficjalnym profilu PSSE Ciechanów na FB. – Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji. Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

Red

Fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne