Siła, wytrzymałość, integracja – biegi przełajowe

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała zawody sportowe w biegach przełajowych, w których udział wzięli żołnierze ze wszystkich batalionów – Ciechanów, Komorowo, Siedlce i Zegrze Południowe, jak również inne służby mundurowe. Zawodnicy brali udział w biegach na dwóch dystansach: 3 km i 8 km.

W ubiegły weekend w Skórcu odbyły się zawody sportowe w biegach przełajowych, zorganizowane przez 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej. W ramach przedsięwzięcia brygadowego, zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 3 km oraz 8 km, co pozwoliło na pełne wykorzystanie potencjału kondycyjnego uczestników oraz promocję zdrowego trybu życia i rywalizacji sportowej.

W zawodach wzięli udział żołnierze ze wszystkich batalionów 5 MBOT: Ciechanów, Komorowo, Siedlce, Zegrze Południowe, a także reprezentacje Dowództwa, Sztabu oraz samodzielnych kompanii, co świadczy o dużym zaangażowaniu i duchu sportowej rywalizacji wśród wojskowych.

Ponadto, do udziału w wydarzeniu zaproszono 18 Dywizję Zmechanizowaną, Służbę Więzienną, Policję oraz Państwową Straż Pożarną, co jeszcze bardziej podniosło rangę zawodów i umożliwiło wymianę doświadczeń między różnymi formacjami. Warto wspomnieć, że uczestnictwo tych służb miało charakter gościnny i nie było uwzględniane w oficjalnych klasyfikacjach zawodów. Pomimo, że nie brali udziału rywalizacji punktowej, zostali wyróżnieni upominkiem od organizatora zawodów.

Łącznie w zawodach uczestniczyło 65 Terytorialsów północnego Mazowsza. Na każdym dystansie prowadzona była klasyfikacja indywidualna żołnierzy – z podziałem na kobiety i mężczyzn.
Z wyników wszystkich Terytorialsów tworzona była klasyfikacja batalionowa. Drużyny zawodników Mazowieckiej Piątki uplasowały się w następującej kolejności: 1 miejsce – 52 batalion lekkiej piechoty w Komorowie, 2 miejsce – 54 batalion lekkiej piechoty w Zegrzu Południowym, 3 miejsce – 53 batalion lekkiej piechoty w Siedlcach.

Podczas ceremonii zakończenia, zwycięzcy i wyróżnieni zawodnicy w obu dystansach zostali uhonorowani medalami i dyplomami.

Zespół prasowy 5 MBOT, kpr. Renata Jaskulska

Fot. 5 MBOT