Śmiertelny wypadek na “siódemce”

Droga krajowa nr 7, Uniszki Zawadzkie, powiat mławski. Zderzenie ciężarówki z autem osobowym. Zginął kierowca osobówki. Z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z ciężarówką.

– Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca z samochodu osobowego zakleszczony w pojeździe – relacjonował dzisiaj (poniedziałek, 28 października) ok. 13.30 oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt Jacek  Dryll. – Droga krajowa całkowicie zablokowana.

Wskutek zderzenia ciężarówka przewożąca rowery wpadła do przydrożnego rowu. Samochód osobowy pozostał na drodze. – Kierowca w samochodzie osobowym bez funkcji życiowych został uwolniony i ewakuowany w bezpieczne miejsce – relacjonował Jacek Dryll. – Przystępujemy do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kierowca samochodu ciężarowego również wymaga interwencji medycznej.

Niestety, kierowcy osobówki nie udało się uratować. Jak poinformował nas rzecznik mławskiej Straży Pożarnej – przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego stwierdziły jego zgon. Kierowca ciężarówki został zabrany do szpitala.

Ruch na „siódemce” został zablokowany. Policja zorganizowała objazdy.