Spotkanie podczas ferii dla rodzin z dziećmi w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Jak co miesiąc w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Rodzinna Niedziela. Staraliśmy się przybliżyć naszym młodszym bywalcom wiedzę związaną z epoką romantyzmu. Rozmawialiśmy nie tylko o historii, sztuce, malarstwie czy muzyce. Zaproszeni przez nas goście swoją obecnością uświetnili nasze spotkanie, wprowadzając nas jeszcze bardziej w atmosferę tamtych czasów.

Rodzinna Niedziela w feryjnej odsłonie za sprawą  bajkowego koncertu „Baju baj, na skrzypeczkach proszę graj” przeniosła nas do muzycznego magicznego lasu. Bohaterami tego koncertu jak sam tytuł wskazuje były skrzypce. To one przewodziły całej naszej wyprawie. W koncercie udział wziął znakomity skrzypek Michał Lisiewicz. W tworzeniu opowiastek udział również wzięli: fortepian – Aleksander Teliga, kontrabas – Marcin Fidos oraz bajarka Viola Łabanow.

Uczestnicy koncertu wraz z melomaluszkami zatopili się w świat muzyki klasycznej. Było to kolejne muzyczne spotkanie w ramach projektu Smykofonia na Mazowszu realizowanej we współpracy z Fundacją Muzyka Jest dla Wszystkich oraz Mazowieckim Instytutem Kultury. Patronem artystycznym wydarzenia była Sinfonia Varsovia. Całemu wydarzeniu towarzyszyła swobodna atmosfera, przyjazny klimat i wysoka jakość prezentowanej muzyki.

W drugiej części spotkania podczas kreatywnych warsztatów staraliśmy się „złapać” zorzę polarną do pudełka. Wszystkim uczestnikom warsztatów udało się wyczarować coś co wydawać by się mogło można spotkać będąc tylko w pobliżu koła podbiegunowego. Jednak tego dnia za sprawą uczestnictwa w wydarzeniu przygotowanym przez Muzeum Romantyzmu wszyscy jego uczestnicy poczuli się tak jak by byli w białej mroźnej krainie spowitej śniegiem i lodem.

Na kolejną Rodzinną Niedzielę zapraszamy 22 marca. Serdecznie zapraszamy

Magdalena Wojciechowska/ Fot. Michał Krzyżanowski