Spotkanie w ramach projektu „Women of NATO” – “Kobiety NATO”

W ubiegłym tygodniu delegacja kobiet żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej spotkała się z kobietami żołnierzami z Batalionowej Grupy Bojowej stacjonującej w Bemowie Piskim. To spotkanie było nie tylko okazją do podsumowania projektu „Women of NATO”, zapoczątkowanego w poprzednim roku, ale również szansą do intensywnej wymiany pomysłów na rok bieżący.

W minionym tygodniu delegacja kobiet-żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej udała się do Bemowa Piskiego, aby spotkać się z żołnierzami-kobietami z Batalionowej Grupy Bojowej eFP Poland. Spotkanie to odbyło się w ramach kontynuacji projektu „Women of NATO” zapoczątkowanego w ubiegłym roku przez 5 MBOT.

Wydarzenie to pozwoliło na nawiązanie bliższych relacji z nowo przybyłą do Polski grupą kobiet-żołnierzy z wojsk sojuszniczych, wzmocnienie więzi i solidarności między kobietami w siłach zbrojnych, jak również na spojrzenie wstecz – podsumowanie dotychczasowych działań projektu „Women of NATO”.

Spotkanie z przedstawicielkami Chorwacji, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych było także platformą do wymiany poglądów i konsultacji pomysłów na bieżący rok oraz do współtworzenia inicjatyw będących częścią projektu „Women of NATO”. Kobiety-żołnierze w międzynarodowym gronie miały okazję przedyskutowania pomysłów i wyznaczenia kierunków rozwoju projektu. Tym razem ukierunkowane są na inne obszary tematyczne związane z pozycją i rolą kobiet-żołnierzy w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz w armiach sojuszniczych.

Zespół prasowy 5MBOT, kpr. Renata Jaskulska

Fot. 5MBOT