Sprawca rozboju zatrzymany na gorącym uczynku

– Ciechanowscy policjanci zatrzymali 22-latka, który napadł na 73-letniego mieszkańca Ciechanowa i zabrał mu pieniądze. Zatrzymany usłyszał już zarzut, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy KPP Ciechanów, kom. Jolanta Bym.

W ubiegłą niedzielę wieczorem dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Ciechanowa młody mężczyzna zaczepia 73-latka i żąda od niego pieniędzy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że nietrzeźwy młody mężczyzna napadł na 73-latka, zaczął mu grozić i uderzył pięścią w twarz, żądając od niego pieniędzy. 22-latek doprowadził swoją ofiarę do stanu bezbronności i ukradł pieniądze. Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzanego w centrum Ciechanowa .

– Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dokonania rozboju. 22-latkowi mieszkańcowi pow. ciechanowskiego za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia – informuje kom. Bym.

red