Srebrna Weronika. Europejski sukces terytorialsa z Ciechanowa

St. szer. Weronika Krzywnicka, żołnierz 51. batalionu lekkiej piechoty 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wicemistrzem Europy w karate kyokushin.


Zawodniczka ciechanowskiego klubu Kyokushin wzięła udział w 35. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin Warna w Bułgarii. Łącznie wystartowało w nich 540 zawodników z 24 państw. St.szer. Weronika Krzywnicka zdobyła srebrny medal w konkurencji kumite kobiet 55 kg.

– Weronika na co dzień jest trenerem w ciechanowskim klubie Kyokushin, gdzie wprowadza w świat sztuk walki najmłodszą grupę dzieci. Przygodę z karate rozpoczęła już jako mała dziewczynka, bo mając zaledwie 8 lat. Pierwsze sukcesy przyszły w roku 2015 r. razem ze złotym medalem w Pucharze Polski i brązem Mistrzostw Europy. W późniejszych latach powracała na podium zdobywając medale m.in. na Mistrzostwach Mazowsza (I miejsce), Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin (I miejsce), IKO Polish Open Cup (I miejsce). Sukcesem ostatnich miesięcy jest brązowy medal zdobyty podczas 49. Mistrzostw Polski Seniorów. Jak sama mówi,  sportowa kariera przyczyniła się do rozwoju jej charakteru, nauczyła pokory, systematyczności, dyscypliny oraz szacunku do innych. Impulsem do wstąpienia w szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej była chęć sprawdzenia własnych ograniczeń i możliwości. Weronika szukała odpowiedzi na to, czy pomimo przygotowania fizycznego, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu oraz regularnych treningów da radę sprostać wyzwaniom stawianym na ścieżce przyszłego Terytorialsa. Jak podkreśla, kierowała nią też zwykła ludzka ciekawość, jak środowisko wojskowe wygląda od wewnątrz – relacjonuje rzecznik prasowy 5. MBOT Elżbieta Obrębska.

St. szer. Weronika Krzywnicka ma 21 lat, jest żołnierzem od 2019 r., obecnie służy w 51. batalionie lekkiej piechoty w Ciechanowie.

red
Fot. DWOT