St. szer. Weronika Krzywnicka wicemistrzem Hiszpanii w karate kyokushin

Żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej – st. szer. Weronika Krzywnicka zdobyła wicemistrzostwo Hiszpanii w karate kyokushin. O miejsce na podium walczyło w sumie 450 sportowców.

W sobotę 6 kwietnia br. Barcelonie odbył Spanish Open Karate Championship Karate Kyokushin IKO. W Hiszpanii spotkali się najlepsi zawodnicy Europy, łącznie 450 sportowców z 20 krajów.

W prestiżowym turnieju wystartowało 6 reprezentantów Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin. Wśród nich była utytułowana zawodniczka – st.szer. Weronika Krzywnicka – żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na swoim koncie ma wiele sukcesów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ze słonecznej Barcelony przywiozła kolejne trofeum – wicemistrzostwo Hiszpanii.

– Start w SPANISH OPEN uważam za bardzo udany. Mogłam zmierzyć się z zawodniczkami, które będą moimi rywalkami na Mistrzostwach Europy. Za mną 3 wymagające walki z reprezentantkami Węgier i Włoch, jedną walkę wygrałam przed czasem, a to motywuje, żeby sięgać po więcej. Finał był równie ważnym doświadczeniem, zmierzyłam się z obecną mistrzynią Europy karate kyokushin zarówno w kategorii wagowej do 55kg, jak i OPEN. Hiszpańska rywalizacja za mną, a już za miesiąc kolejne wyzwanie, będę bronić tytułu V-ce Mistrza Europy na zawodach w Bułgarii. – powiedziała st. szer. Krzywnicka.

Weronika wstąpiła w szeregi 5 MBOT w 2019 roku. Początkowo, jak większość Terytorialsów łączyła służbę z życiem cywilnym. Weekendy poświęcała na szkolenia wojskowe, a w tygodniu zaszczepiała pasją do sportów młodych adeptów sztuk walk. Sama zaczynała przygodę z karate jako dziecko – mając 8 lat. Ciężka praca, jasno sprecyzowane cele i determinacja zaowocowały wieloma sukcesami, tj. wicemistrzostwo Europy Karate Kyokushin, złoty medal: w Pucharze Polski, Mistrzostwach Mazowsza, Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin, IKO Polish Open Cup.

Po kilku latach zdobywania doświadczenia, jako żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej, st. szer. Krzywnicka postanowiła związać się w Wojskiem Polskim na stałe – obecnie jest żołnierzem zawodowym w kompanii dowodzenia ciechanowskiej Brygady.

kpr. Elżbieta OBRĘBSKA, Rzecznik Prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

Fot. 5MBOT