Uderzyła autem w ochronne bariery. Miała ponad promil alkoholu

19-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego mając ponad promil alkoholu w organizmie, wsiadła za kierownicę audi, ignorując bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

– Jazdę zakończyła, rozbijając auto na barierach ochronnych. Kobieta straciła już prawo jazdy, a teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Stało się to w ostatnią sobotę (13 kwietnia tuż po godz. 1. Dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Kolejowej w Gąsocinie. – Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. Badanie stanu trzeźwości 19-letniej mieszkanki powiatu ciechanowskiego wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń – relacjonuje pani rzecznik. – 19-latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają! Alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

red