Stwarzali zagrożenie dla pieszych na pasach

10 wykroczeń, w tym 9 polegających na naruszeniu zakazu wyprzedzania bezpośrednio przed lub na przejściu dla pieszych – wykryli wczoraj (środa, 8 listopada) policjanci w Ciechanowie podczas działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

– Do działań policjanci wykorzystali specjalny system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję iCam, który znajduje się na wyposażeniu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu – informuje oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska.

To była kolejna taka akcja prowadzona przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. – Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kamery monitorujące śledziły zachowania kierowców na przejściach dla pieszych w tych miejscach, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i potrąceń. Policyjne urządzenie rejestrowało popełniane wykroczenia, a mundurowi z ciechanowskiej policji interweniowali wobec ich sprawców. Niestety nadal nie wszyscy przestrzegają przepisów drogowych. Policjanci ujawnili 10 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z których 9 polegało na naruszeniu zakazu wyprzedzania bezpośrednio przed lub na przejściu dla pieszych – relacjonuje asp. Magda Zarembska.

Policjanci przypominają, że wykroczenia popełniane względem niechronionych uczestników ruchu drogowego są wysoko sankcjonowane. Grzywna w drodze mandatu karnego wynosi 1500 złotych, a na konto kierowcy wpływa aż 15 punktów karnych.

Red

Fot. KPP w Ciechanowie