Świątecznie i smacznie w opinogórskim Klubie Seniora

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Opinogórze Górnej odbyło się spotkanie wigilijne uczestników Klubu Seniora działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Rozstrzygnięto także Gminny Konkurs Kulinarny pt.,, Kuchnia Polska w tradycji Świąt Bożego Narodzenia” dla kół gospodyń wiejskich.

Spotkanie rozpoczęło się od podzielenia się opłatkiem oraz serdecznych życzeń świątecznych, które złożył seniorom Wójt Gminy Opinogóra Górna- Piotr Czyżyk. Można było wysłuchać kolęd w wykonaniu zespołów i solistów działający przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Do Gminnego Konkursu Kulinarnego pt.,, Kuchnia Polska w tradycji Świąt Bożego Narodzenia” zgłosiło się pięć kół gospodyń wiejskich: z Opinogóry Górnej, Pomorza, Zygmuntowa, Kołaczkowa i Sosnowa.  Każde KGW przygotowało potrawę wigilijną oraz ciasta świąteczne: makowce i pierniki.

W rolę jurorów wcielili się seniorzy, którzy oceniali przede wszystkim walory smakowe ciast i potraw, świąteczny wystrój stołu, estetykę podania potraw i ogólną prezentację kół gospodyń wiejskich. Po degustacji i podliczeniu punktów przyznano I miejsce dla KGW z Sosnowa, II miejsce dla KGW z Opinogóry Górnej, III miejsce KGW z Kołaczkowa. Wyróżnienia otrzymały KGW z Pomorza oraz Zygmuntowa.

– O uczestnikach spotkania wigilijnego nie zapomniał też św. Mikołaj – Miecio, który obdarował każdego słodkim prezentem, a rózgi zabrał w dalszą drogę, widocznie tu nie były przewidziane – relacjonuje Urząd Gminy.

Red

Fot. UG Opinogóra Górna