Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Wtorek 2 kwietnia był Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w Ciechanowie m.in. wieżę ciśnień podświetlono na niebiesko. Główne obchody zaplanowano na 6,7 i 8 kwietnia.

-Stowarzyszenie Autentyczni oraz Urząd Miasta Ciechanów zapraszają w sobotę na plac Jana Pawła II od godz.12. Pojawią się tam stoiska informacyjne, odbędą się konkursy, zorganizowane zostaną występy, gry i animacje dla dzieci. W namiotach będzie można m.in. porozmawiać z psychologami, terapeutami, rodzicami czy zasięgnąć porad w kwestii zdrowego odżywiania. Przewidziane jest również spotkanie z alpakami – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska.

O godz.12.00 spod pomnika św. Piotra w kierunku pl. Jana Pawła II wyruszy „Niebieski Marsz z balonami”. Obchody rozpoczną się od odśpiewania „Piosenki Autentycznej” przez m.in. członków Stowarzyszenia Autentyczni i ich rodziny. – Punktem kulminacyjnym o godz. 12.30 będzie wypuszczenie w niebo niebieskich balonów z helem. Na zakończenie wydarzeń tego dnia o godz.15. zaśpiewa Iwona Węgrowska. Wcześniej odbywały się będą inne występy muzyczne – informuje rzeczniczka. – O godz.11. na boisku przy ul. 17 Stycznia 17 (kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 6) odbędzie się turniej piłki nożnej o „Niebieski Puchar”.

W niedzielę obchody skoncentrują się w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego 8. – O godz.11. rozegrany zostanie turniej szachowy, od godz.16.00 przewidziany jest charytatywny III Niebieski Maraton Zumba – zapowiada Renata Jeziółkowska.

W poniedziałek, w auli Szkoły Podstawowej TWP przy ul. Kraszewskiego 8A o godz. 08.30 zorganizowana zostanie konferencja pt. „Zaburzenia ze spectrum autyzmu – kompleksowe oddziaływania edukacyjno- terapeutyczne”.

Fot. Marek Szyperski