Szczepienia: 800 100 115 – infolinia wsparcia dla seniorów

Od połowy stycznia działa Infolinia wsparcia dla seniorów w tym kombatantów. Pod numerem 800-100-115 można uzyskać pomoc w rejestracji, zamówić wsparcie transportowe dla osób niemobilnych oraz szczepienie w miejscu zamieszkania.

Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza, ps. Rój pomagają seniorom, w tym kombatantom z rejonu odpowiedzialności brygady, w procedurze szczepień – od rejestracji, poprzez transport i inną pomoc, aż po szczepienia. Od 18 stycznia działa także całotygodniowa Infolinia wsparcia dla seniorów – tel. 800 100 115, czynna jest codziennie, w godzinach 7.30 – 19.30. Zabezpieczenie techniczne infolinii realizuje Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Infolinia jest narzędziem pomocniczym w zakresie rejestracji, doradztwa, transportu do miejsca szczepień. Działanie Infolinii ma usprawnić proces realizacji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Pod numerem 800 100 115, seniorzy mogą zgłaszać prośby o pomoc w procesie rejestracji, później w dowozie na miejsce szczepień. Żołnierze wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji, koordynują pomoc w dowozie przez podmioty do tego zobowiązane (np. gminy, urzędy miast) lub w sytuacji szczególnie trudnej, sami zorganizują wojskowy transport do punktów szczepień.

Najczęstszym powodem kontaktu z infolinią WOT jest duże obciążenie infolinii rządowej. Osoby kontaktujące się z naszym operatorem zgłaszały też potrzeby dojazdu mobilnego zespołu ze szczepionkami do osób leżących oraz prośby o wsparcie w transporcie, w tym inwalidów, kombatantów, osób starszych do punktów szczepień.

Aneta SZCZEPANIAK, Rzecznik prasowy, 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Fot. DWOT