Dwie gminy, dwie dziuple, jeden z trefnymi papierosami

Nawet do trzech lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który posiadał papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, o łącznej wartości rynkowej ponad 215 tys. zł.

40-latek wpadł z trefnym towarem w ostatni weekend. Wtedy to policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mławie przeszukali użytkowane przez mężczyznę budynki w gminie Stupsk (pow. mławski) i Regimin (pow. ciechanowski). – Policjanci ujawnili i zabezpieczyli papierosy różnych marek oraz krajankę tytoniową o łącznej wartości ponad 215 tys. zł. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie – informuje asp. Aneta Prusik z mławskiej Komendy.

– Zgodnie z art. 65 § 1. Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie – informuje asp. Aneta Prusik.

Red

Fot. KPP Mława