Szesnastolatek ukradł matce samochód. Był poszukiwany przez sąd

– Patrol ruchu drogowego zatrzymał po krótkim pościgu 16-letnigo mieszkańca pow. mławskiego. Chwilę wcześniej ukradł on samochód, należący do matki. Jak się okazało, był też poszukiwany przez sąd. Sprawa kradzieży samochodu i niezatrzymania się do kontroli drogowej zostanie przekazana do sądu rodzinnego – relacjonuje asp. sztab. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (3 marca) w gminie Szreńsk. – Mławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Interweniujący patrol zauważył skradzioną mazdę chwilę po zgłoszeniu. Kierujący tym pojazdem, na widok patrolu sygnalizującego nakaz zatrzymania się do kontroli, ominął radiowóz i rozpoczął ucieczkę. W pewnym momencie zjechał z drogi gruntowej w pole, gdzie został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów.  Uciekinierem okazał się 16-latek poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mławie. W chwili zatrzymania był trzeźwy – relacjonuje pani rzecznik.

– 16-latek jest podejrzany o kradzież samochodu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Ponadto kierował samochodem bez uprawnień. Odpowie na zasadach, wskazanych w Ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Sprawa zostanie przekazana w najbliższym czasie do sądu rodzinnego – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP w Mławie