Szybko ukradli, jeszcze szybciej wpadli…

-Betoniarka odzyskana, trzech mężczyzn już usłyszało zarzuty kradzieży. Dzięki szybkiej interwencji ciechanowskich policjantów dwóch mieszkańców Ciechanowa oraz mieszkaniec Płońska nie unikną odpowiedzialności za swoje zachowanie – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Do kradzieży doszło w nocy z 2 na 3 kwietnia. Z prywatnej posesji w Ciechanowie skradziono betoniarkę o wartości ok. 2 tys. zł. Sprawcy dostali się na posesję przecinając siatkę ogrodzeniową, betoniarkę natomiast zapakowali do busa.
-Dzięki informacjom uzyskanym przez dzielnicowego i  funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego już  w dniu zgłoszenia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 53 i 55- latka mieszkańców Ciechanowa. Nie byli oni jednak sami na miejscu zdarzenia, działał z nim trzeci mężczyzna, którego dane personalne tylko chwilę były niewiadome dla policjantów. W wyniku podjętych czynności operacyjnych ustalono i zatrzymano 35-letniego mieszkańca Płońska. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie odzyskali również skradzioną betoniarkę.
Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Wszyscy byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. 53-letni mieszkaniec Ciechanowa i 35-letni mieszkaniec Płońska poddali się dobrowolnie karze 1 roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz pokrycie kosztów sądowych, natomiast 55-latek karze ograniczenia wolności na okres 1 rok podczas, którego będzie wykonywał prace społecznie użyteczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie – informuje kom. Jolanta Bym.

Fot. pixabay.com