Tak żyli nasi przodkowie

Trzeba mieć wiele cierpliwości, uporu, a przede wszystkim niesamowite umiejętności, by zrobić to co wykonał Kazimierz Bobiński, emerytowany rzemieślnik z Ciechanowa – stolarz i murarz. Kolekcja miniatur rolniczych (ale nie tylko bo pan Kazimierz zbudował także m.in. makietę ciechanowskiej Fary) narzędzi, sprzętów i budynków, którą stworzył jest imponująca.

Przekazana w 2000 r. do Muzeum Szlachty Mazowieckiej kolekcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, służy także do prowadzenia lekcji dla uczniów szkół i przedszkolaków.

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej odbyła się promocja książki pana Kazimierza – “Tak żyli nasi przodkowie”, wydana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mazowieckiej. Jest dokładnym opisem całej kolekcji. – Świat, który uwiecznił w swoich miniaturach pan Kazimierz Bobiński, praktycznie już nie istnieje – napisał we wstępie do albumu  dr Tomasz Czerwiński. – Można się z nim zazwyczaj zapoznać już tylko w muzeach (…). Tutaj możemy oglądać miniony świat w miniaturze. Pan Kazimierz Bobiński potrafił swoje zdolności właściwie spożytkować, a ich owocami podzielił się z nami, za co winniśmy mu szczególny szacunek i uznanie.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=-Jgxi1GcJvk’]

a