Terytorials z Ciechanowa na najwyższym stopniu podium

Ciechanowianin, żołnierz zawodowy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, st. kpr. Robert Drozdowski służący w 51. batalionie lekkiej piechoty w Ciechanowie, który po raz kolejny stanął na podium zdobywając we Wrocławiu I miejsce w kategorii Masters, w II Otwartych Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym.

-W zawodach zajął II miejsce w swojej kategorii wagowej oraz II miejsce w klasyfikacji mundurowej. Nie były to pierwsze zawody dla Drozdowskiego, już wielokrotnie reprezentował Ciechanów oraz 5. MBOT na tego typu imprezach sportowych stając regularnie na podium – relacjonuje rzecznik prasowy Brygady Aneta Szczepaniak. – St. kpr Drozdowski swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął już 1996 roku, kiedy to rozpoczął treningi w Ciechanowskim Ludowym Klubie Sportowym. – W 2014 r., kiedy służyłem w 11. Mazurskim Pułku Artylerii w Węgorzewie zapisałem się do sekcji podnoszenia ciężarów. Tam pod okiem Jarosława Rutkowskiego udało mi się zdobyć I miejsce w Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. To był początek mojej sportowej drogi – wspomina Robert Drozdowski.

Od 2018 r. st. kpr. Drozdowski trenuje wyciskanie sztangi leżąc w klubie KSS HEROS CIECHANÓW. – Obecnie moim trenerem a zarazem kolegą klubowym jest Mariusz Bartołowicz, dzięki któremu udało mi się zdobyć II miejsce w Pucharze Świata w Złotoryi, II miejsce na Mistrzostwach Polski w Zalesiu oraz II miejsce w klasyfikacji Mundurowej w Pruszkowie. Jestem również srebrnym medalistą Mistrzostw Świata Służb Mundurowych – mówi Drozdowski.

Obecnie, oprócz pełnienia służby w ciechanowskim batalionie lekkiej piechoty, st. kpr. Drozdowski przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata, które już za miesiąc odbędą się na Słowacji.

Fot. Archiwum 5MBOT