Tragiczny początek października na drogach powiatu ciechanowskiego

Dwie osoby zginęły, trzy zostały ranne – czarny początek października na drogach powiatu ciechanowskiego. Oprócz czterech wypadków doszło też do pięciu kolizji.

1 października o pierwszej w nocy w Kondrajcu na drodze krajowej nr 7 zginął 55-letni pieszy. Dzień później w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej, 23-letni kierowca daewoo potrącił 61-letniego rowerzystę, który z urazem nogi trafił do szpitala. Na drodze krajowej nr 60 w okolicy Ościsłowa 75-letni kierowca opla zjechał pojazdem na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu, a potem następnie uderzył w drzewo. Kierowca jechał wraz z żoną. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu.
Tuż przed północą w Ciechanowie na ul. Pułtuskiej, 23-letni kierowca bmw, wiozący trzech pasażerów, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w sygnalizator świetlny, uszkodził oznakowanie na wysepce drogowej, a następnie uderzył w murek na pasie zieleni. Poważnych obrażeń doznał 20-letni mieszkaniec Ciechanowa – pasażer.
Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie apeluje: Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie.