Uczniowie z gminy Opinogóra Górna pomogą dzikim zwierzętom przetrwać zimę

Uczniowie z gminy Opinogóra Górna po raz kolejny zbierają kasztany i żołędzie dla dzikich zwierząt. Akcję organizuje Gminny Ośrodek Kultury.

– Zima, jak wiemy, to trudny okres dla zwierząt, dlatego organizujemy wśród dzieci z gminy Opinogóra Górna zbiórkę żołędzi i kasztanów, którymi obdarujemy naszych leśnych przyjaciół – informują organizatorzy. – Kasztany są przysmakiem danieli, a z żołędzi skorzystają dziki i sarny. Treściwa karma, w postaci takiej, jaką zwierzęta znajdują w przyrodzie, to najlepsza pomoc zaofiarowana zwierzętom przez człowieka.

Zbiory można przynosić do siedziby GOK-u do 28 października. Organizatorzy apelują, by nie przynosić wilgotnych kasztanów i żołędzi, ale wysuszyć je w domu przed oddaniem. Zważone zbiory należy przynosić w papierowych torbach.

– Zebrane owoce zostaną przekazane leśnikom, którzy zimą dokarmiają zwierzęta w lasach. Dla dzieci, które zbiorą największą ilość kasztanów i żołędzi przewidujemy atrakcyjne nagrody – piszą organizatorzy.

Wyniki zbiórki zostaną ogłoszone 14 listopada.

Regulamin akcji wraz z kartą zgłoszenia oraz wymaganymi oświadczeniami tutaj: https://opinogoragorna.pl/wp-content/uploads/2022/09/REGULAMIN-ZALACZNIKI-AKCJI-POMOZ-ZWIERZETOM-PRZETRWAC-ZIME-2022docx-1.pdf

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne