Uczniowie z Szulmierza będą mieli salę gimnastyczną

Ponad setka uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Szulmierzu, gm. Regimin, będzie miała wreszcie salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. W symbolicznym „wbiciu pierwszych łopat” wzięli udział m.in. posłowie Prawa i Sprawiedliwości Anna Cicholska i Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Obecnie uczniowie szulmierskiej szkoły zajęcia z wychowania fizycznego mają na szkolnym korytarzu lub, jeśli pogoda pozwala, na boisku. To się zmieni po wybudowaniu sali gimnastycznej o łącznej powierzchni użytkowej 800 m, z szatniami, natryskami, łazienkami, pomieszczeniami dla trenerów. Gmina Regimin pozyskała na inwestycję ponad 3 mln zł rządowego dofinansowania.

– Podpisanie umowy na pierwszy etap zadania, z wykonawcą -Zakładem Usługowo- Handlowym ,,FRONTDOM” – odbyło się 3 października w Urzędzie Gminy w Regiminie. Zaraz po podpisaniu umowy na terenie przy szkole zaparkował ciężki sprzęt, a firma zaczęła prężnie działać. W ramach zadania zostaną wykonane m. in. fundamenty, ściany zewnętrzne i nośne nadziemia oraz konstrukcja żelbetowa budynku. Koszt I etapu inwestycji wyniesie prawie 1 mln 100 tys. zł – informuje wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska. – Jest to inwestycja wyczekiwana od wielu lat, jej realizacja pozwoli dzieciom realizować zajęcia sportowe na najwyższym poziomie.

Red

Fot. FB Marioli Kołakowskiej