Unijne wsparcie dla uczniów z gminy Regimin

Prawie 630 tys. zł unijnego dofinansowania otrzyma gmina Regimin na projekt “Zdobyte umiejętności – drogą do przyszłości”.

Wsparcie obejmie 384 uczniów z Gminnego Zespołu Szkół w Regiminie oraz Szkół Podstawowych w Szulmierzu i Zeńboku. Projekt zakłada zajęcia rozwijające, wyrównujące, z zakresu doradztwa zawodowego, a także zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Odpowiednią umowę podpisali wójt gminy Regimin Lech Zduńczyk i wicedyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta Szymanik.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=oNQ_QSl61Fs’]

 

W ramach projektu gimnazjaliści pojadą na zajęcia edukacyjne do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wsparcie, w postaci szkoleń, obejmie także 39 nauczycieli. Powstanie międzyszkolne laboratorium przyrodnicze i trzy pracownie matematyczne.

Wartość projektu: 659 tys. 60 zł 1 gr, wartość dofinansowania: 626 tys. 107 zł 1 gr.  Projekt realizowany przez gminę Regimin współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.