W piątkowy wieczór zatańczyli na Warszawskiej

To był świetny pomysł. Początkowo nieśmiało, powoli, ale z każdym kwadransem coraz więcej osób tańczyło na deptaku, na ciechanowskiej ulicy Warszawskiej. I choć liczba widzów przewyższała chyba liczbę tańczących, to inicjatywa, którą zaledwie dzień wcześniej na swym profilu FB ogłosiło Centrum Ciechanów okazała się sukcesem.

Kolejna taka zabawa ma odbyć się za dwa tygodnie – 23 sierpnia. Dzisiaj (sobota, 10 sierpnia) główna inicjatorka zabawy – była radna miejska Bogumiła Rybacka podziękowała na FB tym, którzy wsparli to przedsięwzięcie. – Jak zawsze nie zawiodły mnie osoby: Basia Kornatowska, Janusz Meledyn, Ksenia Kowalska, Grzegorz Gładki, Barton Agencja Ochrony Osób i Mienia i Ewa Amenda. Dziękuję za tak spontaniczne przybycie i fajną zabawę – skomentowała.

Brawa dla Pani Bogumiły Rybackiej. Warto podkreślić, że zabawa na Warszawskiej została zorganizowana bez wsparcia jakichkolwiek władz. To już druga taka impreza w Ciechanowie w ostatnim czasie. W minioną niedzielę – sceny z okupowanej i powstańczej Warszawy przed “Klasztorkiem” zaprezentowali rekonstruktorzy z SRH 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich przy pomocy innych grup rekonstrukcyjnych. Też bez pomoc władz. Brawa dla społeczników.

Marek Szyperski

Fot. Marek Szyperski