Wielka majówka znów w Ciechanowie

Po pandemicznej przerwie w Ciechanowie znów odbędzie się bogata w wydarzenia majówka. – To pięć dni wypełnionych atrakcjami dla mieszkańców i turystów. Na koncertach wystąpią m.in. Marcin Wyrostek, Mateusz Ziółko czy orkiestra symfoniczna. Zaplanowane zostały warsztaty dla dzieci, seniorów, rodzinna gra terenowa, wernisaż, zawody strzeleckie. Na placu przed ratuszem pojawią się Food Trucki – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Paulina Rybczyńska.

29 kwietnia (piątek) o godz. 19.30 na otwarciu sezonu wiosenno-letniego, w tym ogródka letniego przy Kawiarni W18 wystąpi Marcin Wyrostek – jeden z najbardziej rozpoznawalnych akordeonistów w Polsce. Muzykowi towarzyszyli będą: Mateusz Adamczyk (skrzypce), Piotr Zaufał (bas) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne). Projekt COLORIAGE to kwartet instrumentalny, którego styl charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami, jakie daje jazzowa improwizacja. Na scenie zaśpiewa też Łukasz Juszkiewicz i zagrają utalentowani uczniowie klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej im. S. Moniuszki w Ciechanowie.

Tego samego dnia o godz. 15.00 w Klubokawiarni W18 organizowane będą warsztaty wokalne dla seniorów. Zajęcia z emisji głosu dla mieszkańców Ciechanowa poprowadzi prof. dr hab. Iwona Wiśniewska–Salamon. O godz. 18.00 w kawiarni odbędzie się też wernisaż wystawy prac Anny Kurowskiej-Zbrzeznej – członkini Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu i Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, nauczycielki Technikum Architektury Krajobrazu w Gołotczyźnie, projektantki ogrodów i zieleni publicznej.

O godz. 14.00 w piątek (29 kwietnia) na placu Jana Pawła II rozpocznie się majówkowy Zlot Food Trucków. W kolejnych dniach (30 kwietnia – 3 maja) smakołyków z różnych stron świata i kraftowego piwa będzie można spróbować od godz. 11.00. Przygotowane będą też atrakcje dla najmłodszych.
W sobotę (30 kwietnia) COEK Studio zaprasza mieszkańców i turystów na rodzinną grę terenową „Za Zieleń!”. Chętni mogą przyłączyć się do niej o godz. 10.00. Instrukcje będą dostępne na fanpejdżu COEK Studio.

W Parku Nauki Torus pod wieżą ciśnień rozpoczną się dwudniowe pokazy i wystawy modelarskie, organizowane przez Stowarzyszenie Ciechanowski Klub Modelarski. 30 kwietnia i 1 maja będzie moża podziwiać wykonane w całym kraju modele pojazdów gąsienicowych historycznych oraz współczesnych. Dla dzieci przygotowany zostanie tor przeszkód, na którym będą mogły spróbować swoich sił w kierowaniu modelami.

1 maja (niedziela) w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w Kamienicy W18 będzie można wziąć udział w otwartym spotkaniu poświęconym tematyce unijnej. Szczegóły na stronie www COEK Studio.

Następnie o godz. 18.00 w Kawiarni W18 zagra Jarek Michaluk Trio. Oprócz lidera, grającego na kontrabasie, w skład zespołu wchodzą: pianista Paweł Odoszewski i Kacper Majewski, grający na perkusji. Artyści zaprezentują różne formy: od ballady jazzowej, funky, bluesa, poprzez swing czy bossa novę, aż po elementy transowe.

2 maja (poniedziałek) od godz. 10.00 na nowej strzelnicy przy ul. 17 Stycznia 56 odbędą się zawody organizowane przez TKKF „Promyk” przy współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów. Konkurencje, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, obejmą strzelanie z pistoletu pneumatycznego. W zawodach mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zapisy do końca kwietnia są przyjmowane pod numerem tel. 668 316 071.

Największe wydarzenie muzyczne tegorocznej majówki w Ciechanowie odbędzie się na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich 2 maja o godz. 20.00. Organizowany w Dniu Flagi „Koncert dla miłości i pokoju” będzie okazją do wysłuchania znanych arii operowych i piosenek z repertuaru polskiego i międzynarodowego. Na scenie wystąpią soliści: Marcin Januszkiewicz, Voytek Soko Sokolnicki i Mateusz Ziółko, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. J. Kiepury pod dyrekcją Bernarda Chmielarza.

3 maja (wtorek) o godz. 10.30 przed pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej (plac T. Kościuszki) zorganizowane zostaną miejskie uroczystości obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 11.30 w kościele św. Tekli odbędzie się Msza św. za Ojczyznę.

Na zakończenie majówki (wtorek, 3 maja) o godz. 18.00 w Klubokawiarni W18 wystąpi Red Heels – żeński duet smyczkowy, który łączy świat klasycznych instrumentów z muzyką popową, rockową, elektroniczną i tańcem.

Fot. UM Ciechanów