Wpadka wandala. Został namierzony dzięki ulicznemu monitoringowi

Obraz z monitoringu to doskonałe narzędzie w walce z chuliganami, złodziejami, sprawcami przestępstw. – To dzięki monitoringowi udało się w nocy z soboty na niedzielę zatrzymać, sprawcę uszkodzenia info kiosku na gorącym uczynku – informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

– Do zdarzenia  doszło około godz. 3.20. Operator kamer monitoringu zauważył jak dwóch mężczyzn szarpie się miedzy sobą, następnie jeden z nich uderza w info kiosk zamontowany na ulicy Warszawskiej. Szybka reakcja operatora monitoringu i patrolu policji pozwoliła na zatrzymanie tego mężczyzny. 28-letni mieszkaniec Ciechanowa w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie – informuje kom. Jolanta Bym. -Monitoring zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców jest także narzędziem, które pomaga funkcjonariuszom w ustaleniu sprawców kradzieży, czy wandali. Jest także pomocny w ustaleniu przebiegu zdarzenia.

O rozbudowie miejskiego monitoringu w Ciechanowie tutaj: https://www.ciechtivi.pl/ciechanow-wielki-brat-widzi-coraz-wiecej/

red

Fot. UM Ciechanów