Wszyscy Byliśmy Harcerzami – koncert na ciechanowskim Zamku

Zuchem byłem chyba tylko w pierwszej klasie podstawówki, w szkole średniej skutecznie odstraszyły mnie siłowe próby zapisywania wszystkich do Harcerskiej Służby Polsce Socjalistycznej, więc przyznam się, że w ostatni piątek ze sporą zazdrością patrzyłem na druhów i druhny, którzy nie zważając na strugi deszczu i błoto na zamkowym dziedzińcu doskonale bawili się przy występie grupy “Wszyscy Byliśmy Harcerzami”.

A muzycy zagrali utwory ze swej płyty “Trzy pióra”, w gotyckich murach w nowej, rockowej aranżacji zabrzmiały znane chyba każd emu: “Krajka”, “Stokrotka”, “Płonie ognisko” i inne harcerskie piosenki.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=LR410gDrXAY’]

Koncert był zwieńczeniem Harcerskiej Gry Miejskiej -” Ciechanów w ogniu” (choć w piątek pasowałoby bardziej określenie “Ciechanó w deszczu”), w której tryumfowały (w swoich kategoriach): SP 5, Gimnazjum nr 4 i 1 Liceum PUL. Nagrody specjalne przyznano: SP 3, Gimnazjum TWP, Zespołowi Szkół Technicznych oraz drużynie z Sońska. We wręczaniu pucharów i dyplomów wziął udział wiceprezydent Ciechanowa Cezary Chodkowski.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=slpGizjkUuw’]

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=i8LiPVH4I7c’]

 

a