Wypadek, kobieta w ciąży, fałszywy wnuczek i strata 20 tys. zł

– Nie dajmy się oszukać fałszywym „wnuczkom” – apelują ciechanowscy policjanci. Wczoraj (środa, 21 kwietnia) ofiarą oszustwa padła 75-letnia mieszkanka Ciechanowa. Straciła 20 tys. zł.

Do 75-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka, powwiedział, że miał z ojcem wypadek, w którym została potrącona kobieta w ciąży i potrzebne są pieniądze na kaucję. Niestety, starsza pani, uwierzyła w opowiadaną historię i przekazała pieniądze podstawionemu „kurierowi”.

– Nie bądźmy obojętni i cały czas ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny, policjantów czy pracowników rożnych organizacji. Po raz kolejny apelujemy  do mieszkańców aby weryfikowali podane informacje. Przerwijmy rozmowę telefoniczną i skontaktujmy się z innym członkiem naszej rodziny aby przekonać się czy rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia.  Jedyny bezpieczny sposób aby upewnić się czy przedstawiona historia jest prawdziwa to wykonanie nowego połączenia z innego aparatu telefonicznego np. z telefonu komórkowego, który posiadamy albo zadzwonienie od sąsiada na numer alarmowy 112 lub do bliskiej osoby. Wtedy będziemy mieć pewność, że rozmawiamy z prawdziwą córką, synem, wnuczką, wnukiem czy z Policją – apeluje oficer prasowy KPP w Ciechanowie – podkom. Ewa Brzezińska.

red

Fot. pixabay.com

podkom. Ewa Brzezińska