Wypadek na krajowej 50-tce. Dwie osoby ranne

Przez trzy godziny zablokowana była dzisiaj (środa, 14 września) rano droga krajowa nr 50. Tuż po 5. w Woli Wodzyńskiej, gmina Ojrzeń zderzyły się dwa auta osobowe – peugeot i ford. Samochodami podróżowało pięć osób – dwie zostały przewiezione do szpitala.

– Pojazdy poruszały się w kierunku Płońska. Według ustaleń policjantów 38-letni kierowca samochodu peugeot wykonywał manewr zawracania, a w tym czasie 58-letni kierowca forda jadący za nim uderzył w tył pojazdu. W wyniki zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala 41-letni i 71-letni pasażerowie peugeota. Zorganizowano objazdy przez Halinin i Nową Wieś – informowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie nadkom. Jolanta Bym.

W akcji ratowniczej wzięły udział cztery zastępy straży pożarnej. – Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach i oświetleniu terenu akcji. Jednocześnie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przekazano, a po przebadaniu zostali zabrani do szpitala – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Damian Kołpaczyński.

red

Fot. KPP Ciechanów