Wypił, pojechał, a zatrzymany uciekł na tylne siedzenie

Do 5 lat więzienia grozi 38-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego, który po spożyciu alkoholu kierował, wbrew sądowemu zakazowi, autem.

– W piątek wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu zauważyli osobowego fiata, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. 38-letni kierowca fiata po zatrzymaniu auta zamiast oczekiwać na dalsze dyspozycje policjantów przesiadł się na tylną kanapę, natomiast na miejsce kierowcy przesiadła się pasażerka – relacjonuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. – Policjanci szybko ustalili dlaczego kierowca postąpił w ten sposób. Poza kierowaniem samochodem pod wpływem alkoholu mężczyzna kierował wbrew sądowemu zakazowi. Badanie alkomatem wykazało stan po użyciu alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że do stycznia ubiegłego roku mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nieodpowiedzialny kierowca niebawem stanie przed sądem. Wówczas odpowie za kierowanie wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

red