Za kratki na trzy miesiące za przemoc domową

Trzy miesiące spędzi w areszcie 30-latek z powiatu ciechanowskiego zatrzymany przez ciechanowskich policjantów. Mężczyzna miał znęcać się psychicznie nad matką oraz kierować wobec niej groźby karalne. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

– Kilka dni temu mieszkanka powiatu ciechanowskiego złożyła zawiadomienie o znęcaniu się nad nią przez syna. 30-latek od dłuższego czasu wszczynał z nią awantury, wyzywał słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia a także utrudniał pracę zarobkową. 30-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty znęcania się nad matką. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się do matki oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Jednak sprawca przemocy nie miał zamiaru się do niego stosować. Pomimo wydanego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej, 30-latek wdarł się do domu matki. Policjanci zatrzymali mężczyznę a prokurator złożył wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 30-latka – informuje nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo m30-latek odpowie za naruszenie miru domowego.

red