Zasnął za kierownicą bardzo, ale to bardzo daleko od rodzinnego domu

Do dwóch lat więzienia grozi 39-letniemu obywatelowi Filipin, który zaparkował swój pojazd we wjeździe do jednej z posesji w Ciechanowie i zasnął za kierownicą.

– Na prośbę właściciela odjechał, zaparkował kilkaset metrów dalej i…znowu zasnął. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 39-latka.Teraz odpowie przed sądem – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Zdarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę. Ciechanowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaparkowanym we wjeździe do posesji renaulcie, który uniemożliwiał tym samym wjazd i wyjazd właścicielowi.

– Zgłaszający poprosił kierowcę o przestawienie auta. Gdy wyczuł od niego zapach alkoholu od razu zadzwonił na numer alarmowy. Kierowca renaulta zaparkował pojazd kilkaset metrów dalej i…znowu zasnął. Na miejsce natychmiast pojechał patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili, że kierowcą jest 39-letni obywatel Filipin. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 39-latek tłumaczył policjantom, że wypił tylko trzy piwa. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on trzeźwiał w policyjnym areszcie – informuje mł. asp. Magda Zarembska.

Teraz 39-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

red