Zaśpiewają wam pod blokiem. I zatańczą z ogniem

Wyjątkowy projekt muzyczny w Ciechanowie. – Artyści wystąpią na otwartych przestrzeniach miejskich między budynkami wielorodzinnymi. Będzie można ich wysłuchać z okien i balkonów. W 9 miejscach na żywo zagrają i zaśpiewają: Kasia Kowalska, Alicja Szemplińska, Konstancja Molewska, Filip Czyżykowski, Łukasz Juszkiewicz, Edyta Szewczyk, Wojtek Gęsicki, Szymon Ostromecki oraz Horyzonty. Odbędzie się też pokaz tańca ognia – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

-W dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa możliwość obcowania z muzyką na żywo jest ograniczona, a masowe koncerty zabronione. Jednak mieszkańcy Ciechanowa będą mogli wysłuchać łącznie 9 koncertów, które miasto zorganizuje w nietypowy sposób. Wydarzenia będą dostępne także online – informuje Paulina Rybczyńska.

– Ludzie kultury w tym trudnym czasie mają ograniczoną możliwość realizacji swojej pracy i pasji. Na całym świecie koncerty muzyczne na żywo są odwoływane. Cierpią nie tylko pracownicy branży, ale przede wszystkim odbiorcy. Większość wydarzeń kulturalnych przenosi się do sieci. W Ciechanowie mieliśmy zaplanowane na ten rok duże koncerty z udziałem świetnych i znanych artystów. Większość z nich może się nie odbyć z uwagi na wprowadzone ograniczenia. Jednak razem z miejską jednostką kultury szukamy alternatyw i sposobów dotarcia do mieszkańców – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Organizatorzy proszą mieszkańców o wysłuchanie koncertów z okien lub balkonów mieszkań. -W przypadku obecności na terenie lub w pobliżu miejsca odbywania się koncertów należy zachować od siebie bezpieczną odległość 1,5 metra, zakryć usta i nos oraz przestrzegać zasad sanitarnych. Nad bezpieczeństwem będzie czuwała Straż Miejska oraz Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie – informuje rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza.

27 kwietnia o 18.00 mieszkańcy osiedla „Aleksandrówka II” będą mogli słuchać koncertu Alicji Szemplińskiej. Artystka wystąpi na terenie zielonym przy ul. Batalionów Chłopskich (przy blokach nr 17 i 25).

28 kwietnia o 18.00 na osiedlu „Przemysłowe” zaśpiewa Wojtek Gęsicki (koncert na terenie zielonym przy ul. Granicznej 35 i Bojanowskiego 1,3,5).

29 kwietnia o 18.00 na osiedlu „Bloki” wystąpi Filip Czyżykowski. Koncert odbędzie się przy „Krzywej Hali”.

30 kwietnia o 18.00 w „Śródmieściu” zaśpiewa Łukasz Juszkiewicz. Wystąpi przy wieżowcach na ul. Ściegiennego.

1 maja o 18.00 na osiedlu „Aleksandrówka II” będzie można wysłuchać Edyty Szewczyk. Zaśpiewa na boisku przy ul. Gwardii Ludowej 4 i ul. Sikorskiego 13.

2 maja o 18.00 na osiedlu „Aleksandrówka II” koncertować będzie Kasia Kowalska. Artystka pojawi się przy ul. Batalionów Chłopskich (teren zielony przy blokach nr 17 i 25).

3 maja o 18.00 na osiedlu „Aleksandrówka II” na boisku przy ul. Gwardii Ludowej 4 i ul. Sikorskiego 13 wystąpią Horyzonty.

4 maja o 18.00 w „Śródmieściu” (pasaż Marii Konopnickiej) zaśpiewa Konstancja Molewska.

5 maja o godz. 20.00 na osiedlu „Płońska” między blokami na ul. Reutta 9 i ul. Szwanke 16 odbędzie się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu MAORI.

6 maja o 18.00 na osiedlu „Płońska”, od strony miejskiego parku Jeziorko (ul. Armii Krajowej 41 i 37) wystąpi Szymon Ostromecki.

Cykl wydarzeń jest współorganizowany przez Urząd Miasta oraz Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO. Koncerty będą transmitowane na stronach portalu społecznościowego facebook.com Urzędu Miasta Ciechanów oraz COEK STUDIO.

Fot. UM Ciechanów