Zatrzymany, gdy próbował wynieść alkohol ze sklepu

Ciechanowscy policjanci interweniowali wobec 31-letniego sprawcy kradzieży sklepowej. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony, gdy próbował wynieść alkohol, nie płacąc za niego.

– 31-latek ma na koncie również inne kradzieże. Pod koniec października jego łupem padło pięć kartonów papierosów na łączną kwotę prawie 1 tys. zł oraz perfumy o wartości prawie 750 zł. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Odpowie on również za popełnione wykroczenia – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ciechanowie.

W minionym tygodniu ciechanowscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży sklepowej. W Ciechanowie, w jednym z marketów pracownik ochrony ujął mężczyznę, który próbował wynieść dwie butelki markowego alkoholu, nie płacąc za nie. Interweniujący policjanci od razu rozpoznali sprawcę kradzieży. Wizerunek mężczyzny został bowiem zarejestrowany przez kamery monitoringu podczas innej kradzieży, do której doszło pod koniec października. Mężczyzna wykorzystał wtedy chwilę nieuwagi dostawcy towaru jednego z ciechanowskich sklepów i ukradł z wnętrza pojazdu pięć kartonów papierosów o łącznej wartości prawie 1 tys. zł.

– 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W trakcie prowadzonych czynności ciechanowscy policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna, w połowie października, dokonał kradzieży w jednej z ciechanowskich drogerii. Łupem 31-latka padły wtedy perfumy na łączną kwotę prawie 750 zł. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu – relacjonuje pani rzecznik.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do pięciu lat więzienia. 31-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

red