Zatrzymany z siedmioma zakazami prowadzenia pojazdów

– Patrol dzielnicowych z posterunku w Strzegowie, zatrzymał kierującego oplem, który był pod wpływem alkoholu. 35-letni mężczyzna miał siedem sądowych zakazów kierowania pojazdami. Przewoził dwoje pasażerów. Za przestępstwo niestosowania się do sądowych zakazów grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę (20 kwietnia), późnym wieczorem w Mdzewie (gm. Strzegowo). Patrol dzielnicowych zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę opla, który wjechał na powierzchnię wyłączoną z ruchu drogowego.

– Dzielnicowi natychmiast zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, był pod wpływem alkoholu (0,48 promila). Prowadził samochód pomimo siedmiu sądowych zakazów kierowania pojazdami. W samochodzie przewoził dwoje pasażerów. Opel został odholowany na policyjny parking. Zatrzymanemu kierowcy grozi karta do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za wykroczenie drogowe oraz kierowanie samochodem po użyciu alkoholu. Trwają czynności, postępowanie prowadzi posterunek w Strzegowie – relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska.

red