Zatrzymany amator rowerów. Cudzych

Usłyszał 11 zarzutów kradzieży za co grozi mu do pięciu lat więzienia. Póki co 23-latek z powiatu ciechanowskiego trafił do więzienia by odbyć wcześniej zasądzoną karę 257 dni pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej policji ustalili personalia i zatrzymali mężczyznę, który kradł na terenie Ciechanowa. 23-latek w ciągu dwóch miesięcy ukradł 9 rowerów. Ustalenie tożsamości mężczyzny było możliwe dzięki czynnościom operacyjnym ciechanowskich policjantów oraz zapisom z kamer monitoringów – relacjonuje nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – 23-latek kradł rowery pozostawione na klatkach schodowych bloków wielorodzinnych lub zostawionych przed blokiem. Jednak to nie jedyne przestępstwa na koncie 23-latka. Policjanci ustalili, że mieszkaniec pow. ciechanowskiego jest również sprawcą kradzieży sklepowych. Mężczyzna kradł głównie alkohol i słodycze. 

Po zatrzymaniu mężczyzny przez ciechanowskich policjantów, do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęły dwa nakazy doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 257 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna, po usłyszeniu 11 zarzutów kradzieży, został przewieziony do zakładu karnego.

red