Zbyt szybko przez Pomorze

– Minionej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę samochodem BMW X5, który pędził przez miejscowość Pomorze 106 km/h. Młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h, tym samym stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym a na jego konto kierowcy przybyło 10 punktów karnych – informuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.

Policjanci z ciechanowskiej drogówki kontrolują również użytkowników jednośladów. – Okres letni sprzyja korzystaniu przez naszych mieszkańców z środka transportu jakim jest rower motocykl czy też motorower.  Niestety również ta grupa kierujących często dopuszcza się łamania przepisów. Wczoraj około godz. 22.10 w Ciechanowie na ul. Tomaszowskiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 51-letni mieszkaniec Ciechanowa kierował motorowerem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu – relacjonuje kom. Bym. – Również wczoraj jeden z dziewięciu kontrolowanych motocyklistów poruszał się po ciechanowskich drogach bez uprawnień.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o poruszanie się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, z rozwagą ostrożnością oraz wyobraźnią.

red