Zderzenie dwóch aut w Ościsłowie. Jedna osoba ranna

– Ciechanowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Ościsłowo. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranny został 33-letni pasażer seata – relacjonuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.

Wypadek miał miejsce w sobotę (2 lutego) około godz. 9.50. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z ciechanowskiego Wydziału Ruchu Drogowego, 60-letni kierujący audi, mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jadąc drogą krajową nr 60 od strony Ciechanowa w kierunku Glinojecka, najprawdopodobniej podczas manewru wyprzedzania, nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w bok pojazdu seat, którego kierujący już wykonywał manewr wyprzedzania. W wyniku zderzenia kierujący seatem, 26-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w betonowy przepust, a następnie dachował. 33-letni pasażer seata z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pojazdem audi podróżowała 58-letnia kobieta. Kierowcy byli trzeźwi. Ciechanowscy policjanci ustalają teraz dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia – relacjonuje pani rzecznik.

Policjanci przypominają, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy będzie to bezpieczne. Zgodnie art.24 pkt 1 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym: Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy: ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu; kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania; kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

red

Fot. KPP w Ciechanowie