Zderzenie karetki, wybuch butli

Dwanaście razy interweniowali od piątku do soboty ciechanowscy strażacy. W Ciechanowie karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z cysterną przewożącą mleko, a w Strusinku, gm. Sońsk, zapaliła się butla z gazem.

W sobotę (28 stycznia) ok. 10.50 w Glinojecku pękła opona we fiacie palio. Kierująca autem kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w słupki oddzielające jezdnię od chodnika. – Nie odniosła żadnych obrażeń, uszkodzeniu uległ przód samochodu, zbiornik paliwa z którego wyciekło około 5 litrów benzyny oraz powstała plama z wyciekającego oleju, z silnika – informuje rzecznik KP PSP brygadier Leszek Kowalski. – Działanie straży polegało na zabezpieczeniu miejsca i usunięciu wycieku benzyny. Po przeprowadzonych czynnościach przez policję pojazd został odholowany przez pomoc drogową. Ratownicy usunęli plamę oleju i pozostałości.
Tego samego dnia, po 11., na skrzyżowaniu ulic Płockiej i Granicznej zderzyły się karetka, która jechała na sygnale, i cysterna. – W wyniku zdarzenia trzyosobowy zespół karetki został przewieziony do szpitala – relacjonuje rzecznik Kowalski. – Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem do chwili przybycia patrolu policji. Po zakończeniu czynności przez policję cysterna odjechała samodzielnie, karetkę odholowała pomoc drogowa. Ratownicy zebrali z jezdni plamę oleju i płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz usunęli pozostałości powypadkowe.
Ran ciętych dłoni doznał mieszkaniec Strusinka, który w niedzielę (29 stycznia) ok. 23.17 uciekał przez okno z mieszkania, w którym zapaliła się butla z gazem. – Wraz z zastępami SP na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany został odwieziony do szpitala na obserwację. Działanie jednostek straży pożarnej polegały na otwarciu drzwi wejściowych do budynku, odłączeniu prądu, ugaszeniu palącego się gazu oraz wyniesieniu butli na zewnątrz budynku – informuje Leszek Kowalski.
W sumie w weekend w działaniach ratowniczych brało udział 64 strażaków.

msz