Zderzenie na ul. Parkowej. Dwie osoby ranne

Ciechanowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj (poniedziałek, 29 maja) w Ciechanowie na ul. Parkowej. – W zdarzeniu tym ranny został 21-letni motocyklista oraz 23-letnia pasażerka opla. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego! – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

– Wczoraj około godziny 20.50 dyżurny ciechanowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na ul. Parkowej w Ciechanowie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Z wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca pojazdem opel, 21-letnia ciechanowianka, podjęła manewr skrętu w lewo i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem honda. Oplem podróżowały dwie pasażerki. Jedna z nich, 23-letnia mieszkanka Ciechanowa oraz 21-letni motocyklista z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca wypadku drogowego, sporządził szkice zdarzeniowe. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wykonali oględziny pojazdu. Teraz sprawą zajmą się ciechanowscy policjanci, którzy dokładnie wyjaśniają przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze przesłuchają wszystkich świadków zdarzenia – informuje pani rzecznik.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.

– Lato zbliża się do nas dużymi krokami, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. W tym czasie zdecydowanie wzrasta ilość wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem uważając zarówno na cyklistów jak i pieszych – apeluje mł. asp. Magda Zarembska.

red