Zima atakuje. Bardzo trudne warunki na drogach

Do dwóch kolizji samochodowych doszło dzisiaj (poniedziałek, 8 lutego) w Ciechanowie: na ul. Gostkowskiej i na ul. Wojska Polskiego.

– Kierowcy jeżdżą raczej powoli i ostrożnie – powiedziała nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska.

Kierowcy narzekają na stan dróg i ulic. – Przy takiej pogodzie nie da się zapewnić żeby drogi były czarne i chodniki. Ten proces musi trwać . My  natomiast bez przerwy będziemy jeździć i odśnieżać – mówi Grzegorz Brozdowski z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie.

Policja apeluje i ostrzega:

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Przypominamy aby zachować szczególną  ostrożność i odpowiedni odstęp od auta jadącego przed nami, jedźmy z mniejszą prędkością, stosujmy się do znaków i sygnałów drogowych, zachowajmy szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych oraz w rejonie skrzyżowań, hamujmy z wyczuciem i pamiętajmy że w takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża, skoncentrujmy się i skupmy na drodze, niech nasza uwaga nie będzie niczym rozproszona.

Ponadto przypominamy również o obowiązku dokładnego odśnieżenia auta, Kierowcy samochodów ciężarowych dodatkowo powinni zwrócić uwagę na to, aby usunąć z dachu pojazdu lub przyczepy lód, który spadając może spowodować uszkodzenie innego samochodu, a nawet doprowadzić do poważnego wypadku.