Zmarł kilka dni po szczepieniu przeciwko Covid-19

49-letni mężczyzna, który zmarł w Ciechanowie w kilka dni po szczepieniu przeciwko Coid-19 miał inne, ciężkie schorzenia – dowiedzieliśmy się w Domu Pomocy Społecznej, którego był pensjonariuszem oraz w Ministerstwie Zdrowia.

Zmarły od ponad 12 lat był pensjonariuszem DPS przy ul. Kruczej w Ciechanowie. Kilka dni temu został zaszczepiony przeciwko Covid-19.

– Informuję, że osoba zmarła 27 stycznia była pensjonariuszem DPS z Ciechanowa. Miała 49 lat. Została zaszczepiona 21 stycznia. Miała dość ciężkie schorzenia – poinformowała nas Justyna Maletka z Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia. – Mężczyzna po szczepieniu narzekał tylko na „chłodne nogi” – powiedział nam dyrektor DPS przy ul. Kruczej Przemysław Zadrożny. – 27 stycznia wyszedł zapalić i gdy wrócił poczuł się bardzo źle.

Niestety resuscytacja nie powiodła się. Mężczyzna zmarł. – Od początku szczepień to trzeci przypadek zgonu ujęty w raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych. Po sekcji w przypadku pierwszego zgonu mamy informację, że nie jest on związany ze szczepieniem. Czekamy na badania histopatologiczne. Drugi przypadek, już przy zgłoszeniu lekarz poinformował, że raczej nie ma związku ze szczepieniem – poinformowała nas Justyna Maletka z Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne