Znalazł cudzą kartę, płacił nią, teraz ma kłopoty

38 letni ciechanowianin został zatrzymany przez funkcjonariusze z miejscowej Komendy Powiatowej Policji. Ma zarzuty używania cudzej karty płatniczej i dokonania kilkunastu nieautoryzowanych transakcji płatniczych w różnych sklepach w Ciechanowie.

– Do ciechanowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła, że w nieznanych okolicznościach, prawdopodobnie w sklepie, utraciła swoją kartę płatniczą. Logując się na swoje konto bankowe zobaczyła jednak, że ktoś wielokrotnie używał jej karty, dokonując płatności w różnych sklepach. Policjanci niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie osoby, która w nieuprawniony sposób korzysta z cudzej karty – relacjonuje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym. – Tego samego dnia ciechanowscy policjanci ustalili personalia osoby dokonującej nieautoryzowanych płatności. Był to 38-letni mieszkaniec Ciechanowa. Policjanci podczas przeszukania mieszkania ciechanowianina znaleźli kartę płatniczą należącą do zgłaszającej.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty wykonania zbliżeniowych transakcji płatniczych przy użyciu znalezionej karty bankomatowej.

red.