Znęcał się nad żoną, trafił do aresztu, grozi mu więzienie

– Ciechanowscy policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o znęcanie fizyczne i psychiczne nad żoną. Na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Policjanci prowadzą postępowanie przeciwko 40– letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, podczas których m.in. wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, stosował przemoc słowną oraz fizyczną. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mężczyźnie zarzutu.

– Na wniosek Policji, prokuratura zastosowała wobec mężczyzny wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Kilka dni temu policjanci zostali wezwani na kolejną interwencję. Okazało się, że 40– latek zlekceważył zastosowane wobec niego środki i wszczął kolejną awanturę ze swoją żoną. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Decyzją sądu, na wniosek Policji i prokuratury, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za przestępstwo znęcania grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje pani rzecznik.

Policja apeluje!

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie pozostawaj obojętny! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy.

red