Znów obywatelskie zatrzymania nietrzeźwych kierowców

-Dzięki wzorowej postawie obywateli, kolejni nietrzeźwy kierujący zostali wyeliminowani z ruchu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowania odpowiedzą teraz przed sądem. Obywatelskie zatrzymanie pijanych  kierowców miało miejsce w Glinojecku i Ciechanowie. Obydwaj mężczyźni mieli w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Za swoje zachowanie poniosą teraz odpowiedzialność – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego  doszło wczoraj (czwartek, 24 października) w Glinojecku. Dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Z relacji 26-letniego mieszkańca gminy Raciąż wynikało, że widział jak kierujący skuterem skręcając na parking  stracił równowagę prawie się przewracając. Mężczyzna podbiegł do kierującego jednośladem uniemożliwiając mu dalsza jazdę. Od 50 -letniego mieszkańca Glinojecka czuć było alkohol. O całym zdarzeniu mężczyzna poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

-Badanie alkomatem wykazało u 50-letniego kierowcy skutera  prawie 2 promile  alkoholu w organizmie. Policja prowadzi czynności  w tej sprawie – relacjonuje podkom. Brzezińska.

-To niestety nie jedyny przypadek z wczorajszego dnia o podobnym charakterze. Również na ulicach miasta Ciechanowa mieszkaniec Przasnysza wykazał się wzorową postawą. Około godz. 21:13 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że jadący przed nim kierujący audi  dziwnie się zachowuje, a tor jego jazdy wskazuje, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Jadąc za audi od ulicy Płockiej w kierunku ul. Orylskiej widział że kierujący jedzie od lewej strony do prawej, wjechał na krawężnik i zatrzymał się na parkingu przy ul. Orylskiej.

-36- letni mieszkaniec Przasnysza powiadomił Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, który na miejsce natychmiast skierował patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze za kierownicą audi zastali 40-letniego mieszkańca Ciechanowa, który jak się okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie przyznał się do kierowania tym pojazdem. Trafił on do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna – informuje podkom. Ewa Brzezińska.

-Nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę. Dlatego po raz kolejny dziękujemy świadkom za wzorową obywatelską postawę – dodaje podkom. Ewa Brzezińska.